CHRONICKÉ ZÁNĚTY

Domů > ZINZINO – program zdravi > CHRONICKÉ ZÁNĚTY

ZÁNĚTY

Klíčky

Akutní zánět je přirozená imunologická odpověď našeho těla na různá poškození tkáně a to jak mechanická, chemická, tak bakteriální, virální, mykotická či parazitální. Takovýto zánět trvá nejdéle dva týdny, pomáhá k rychlé léčbě, odstranění patogenů, správné regeneraci a tělo je po jeho odeznění bez následků.

Klíčky
Klíčky

Chronický zánět, je oproti tomu, pro naše tělo nepřirozený a dlouho trvající jev, kdy dochází k poškozování tkáně a mnohdy k nevratným degenerativním změnám. Takovýto zánět trvá většinou déle než jeden měsíc. Chronický zánět mnohdy není doprovázen bolestí a je tak plíživým začátkem většiny civilizačních chorob.
Chronický zánět je velmi komplikované léčit a to jak klasickou medicínou, tak jakýmikoliv typy alternativní medicíny.

Proč je tomu tak?

Protože chronické záněty přímo souvisí s naším životním stylem, a to především se stravovacími návyky.

Chronické záněty jsou, bohužel, doménou posledních 60 let.

Pravdou je, že jsou naše těla geneticky nastaveny na přírodní a to z velké části syrovou potravu, s vyvážeností zeleniny, ovoce, masa a dalších přírodních potravin. Zároveň jsme nastaveni na adekvátní (přiměřený) příjem potravy vůči energetickému výdeji (fyzické práci) našeho těla.

Domnívat se, že naše těla si zvykla na současné stravovací návyky a konzumaci chemicky upravené stravy je velmi pošetilé.

Chronické záněty způsobuje pět základních faktorů a výhodou je, že všechny dovedeme ovlivnit. Což vlastně znamená, že jsme strůjci našeho vlastního zdraví.

Klíčky

PŘÍČINY CHRONICKÝCH ZÁNĚTŮ

  1. Nerovnováha mezi Omega 6 a Omega 3 mastnými kyselinami – velký přebytek nekvalitních pokrmových tuků a polotovarů.
  2. Nedostatek polyfenolů – čerstvého ovoce a zeleniny
  3. Absence beta glukanů 1,3 – 1,6 – kvasinky a houby
  4. Nerovnováha střevního mikrobiomu – nedostatek kvalitní vlákniny
  5. Obezita a nadváha

Problematikou zánětů se zabývá světově uznávaný farmakolog Dr. Paul Clayton Ph.D. a kromě odkazu na jeho přednášku Vám nabízíme písemný přepis jeho přednášky včetně návrhu na řešení úpravou stravy a příjmem funkčních potravinových doplňků společnosti ZINZINO.

doplněný překlad přednášky Dr.Claytona

FAKTA A DOPORUČENÍ

FAKTA A DOPORUČENÍ

Vážení přátelé, V předcházejících blocích jste měli možnost udělat si obrázek o tom, proč přibývá velmi rychle civilizačních onemocnění. Už sám název „civilizační“ ukazuje, že jde o fenomén posledních 100 let. Let prudkého rozvoje techniky, přechodu ke konzumnímu...

ŽIJEME ZDRAVĚ?

ŽIJEME ZDRAVĚ?

Vážení přátelé dokonalého zdraví, dovolte, abychom vám ukázali cestu k celkové harmonii těla, jež vede k jeho plné funkčnosti a dokonalému zdraví. Nutno říci, že tělo, které nám bylo od našeho početí svěřeno, dělá celý náš život vše proto, abychom žili plnohodnotný...

Imunita

Imunita

Co je imunita? Kde se nachází imunitní systém? Kdo a kdy spouští imunitní systém? Je možné posílit imunitu? Existuje prevence v oblasti imunity? Proč doktoři nepracují s naším imunitním systémem? …. a mnoho dalších otázek vyvolává tato oblast našeho těla. Všichni...